Yageo Group C1206C332J2GACAUTO
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 3300pF C0G 1206 5% AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C1206C332J2GACAUTO.
Farnell
Datasheet18 pages2 years ago
Datasheet1 page5 years ago
Datasheet1 page8 years ago
Datasheet1 page1 year ago
Datasheet18 pages6 years ago
Upverter
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
-13.50%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
EE Concierge
SymbolFootprint
SnapEDA
SymbolFootprint
Download
TraceParts
3DDownload
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
49,185
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 nF
3.3 nF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
780 µm
780 µm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Related Parts
Cap Ceramic 0.0033uF 250V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R Automotive AEC-Q200
Cap Ceramic 0.0033uF 250V C0G 5% Pad SMD 1206 125C T/R
Smd Multilayer Ceramic Capacitor, Grm Series, 3300 Pf, 5%, C0g / Np0, 50 V, 1206 [3216 Metric]
50V 3.3nF NP0 ±5% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
1206 100 V 3300 pF ±5% Tolerance C0G Multilayer Ceramic Capacitor
250V 3.3nF C0G 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions of Yageo Group C1206C332J2GACAUTO provided by its distributors.
1206 C 3.3NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 200 V, +125DEGC, C0G DIELEC, +/-5%
Ceramic capacitor, 3.3 nF, 200 V (DC), ±5 %, SMD 1206, C0G, C1206C332J2GACAUTO
Cap Ceramic 0.0033uF 200V C0G 5% SMD 1206 125°C Embossed Plastic T/R
Avnet Japan
Cap Ceramic 0.0033uF 200V C0G 5% Pad SMD 1206 125C Automotive T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0033uF, Surface Mount, 1206
CAP CER 3300PF 200V C0G/NP0 1206
1206 (3216Metric) SMD Auto C0G 200V 3300pF ±5% C0G NP0