Yageo Group C0603X332G5JACTU
Cap Ceramic 0.0033uF 50V U2J 2% Pad SMD 0603 Flexible Termination 125C Low ESR T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C0603X332G5JACTU.
IHS
Datasheet19 pages2 years ago
Newark
TME
element14 APAC
Farnell
Inventory History
3 month trend:
-2.37%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2016-07-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.0033uF 50Volts U2J 2%
Cap Ceramic 0.0033uF 50V U2J 5% Pad SMD 0603 125C T/R
0603 3 nF 50 V ±5% Tolerance U2J SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions of Yageo Group C0603X332G5JACTU provided by its distributors.
SMD Comm U2J Flex 0603 (1608Metric) ceramic capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm U2J ±2% 3300pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 2% +Tol, 2% -Tol, U2J, -750+/-120ppm/Cel TC, 0.0033uF, Surface Mount, 0603
Cap Ceramic 0.0033uF 50V U2J 2% SMD 0603 125°C Paper T/R
Avnet Japan
Ceramic Capacitor 2.2nF, 50V, 0603, ±2 %