Yageo Group C0603C470K2GALTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 200V, 10% +Tol, 10% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 4.7e-05uF, Surface Mount, 0603
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C0603C470K2GALTU.
IHS
Datasheet21 pages2 years ago
Electro Sonic
Inventory History
3 month trend:
-0.54%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
32,817
Authorized Distributors
5
Capacitance
47 pF
47 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
10 %
10 %