Yageo Group C052C104J5R5CA
Molded Radial Ceramic Capacitors C052 0.1uF 50volts X7R 5%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Yageo Group C052C104J5R5CA.
IHS
Datasheet10 pages8 years ago
Master Electronics
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Related Parts
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Through Hole Mount
Yageo GroupC052C104K5R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.1uF X7R 10% LS=5.08mm