JAE Electronics IL-12S-S3L-(N)
Rectangular Connector Housing
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for JAE Electronics IL-12S-S3L-(N).
Inventory History
3 month trend:
-2.21%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
Connector Housing, EH Series, 9 Position, 2.5mm, Female Socket, Free Hanging, Crimp, Natural
Connector Housing, EH Series, 14 Position, 2.5mm, Female Socket, Free Hanging, Crimp, Natural
Connector Housing, EH Series, 15 Position, 2.5mm, Female Socket, Free Hanging, Crimp, Natural
JAE ElectronicsIL-9S-S3L-(N)
Compliant Brown Free Hanging 2.4892 mm Lead Free Bulk Crimp Receptacle, Socket
2.54mm Pitch KK® Crimp Terminal Housing, Friction Ramp, 12 Circuits, Use With 4809
Descriptions
Descriptions of JAE Electronics IL-12S-S3L-(N) provided by its distributors.
Rectangular Connector Housing
Friction Lock,Receptacle 1 12pin Female Socket
IL SERIES, SOCKET HOUSING, FREE HANGING
12P SOCKET HOUSING LB 2,50MM RoHSconf