JAE Electronics D*C-20-22S-PKG100
D Sub Series, Contact, Crimp, Socket, #24 to #22 AWG, Gold Plating
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for JAE Electronics D*C-20-22S-PKG100.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet1 page20 years ago
Inventory History
3 month trend:
-21.02%
Related Parts
TE Connectivity66504-9
Connector Accessory, 0.05in Min Cable Dia, 0.06in Max Cable Dia, Contact, Phosphor Bronze
TE Connectivity1-66504-0
D-SUB CONNECTOR CONTACT, PIN, SIZE 22, BRASS, CRIMP, 22-28AWG, AMPLIMITE SERIES
Descriptions
Descriptions of JAE Electronics D*C-20-22S-PKG100 provided by its distributors.