ITT / Cannon CA3106R22-19PWF80
Circular Connector, CA, Straight Plug, 14 Contacts, Crimp Pin, Threaded, 22-19
Datasheet
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ITT / Cannon CA3106R22-19PWF80.
Farnell
Datasheet1 page10 years ago
Datasheet68 pages13 years ago
Datasheet56 pages20 years ago
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Related Parts
ITT / CannonCA3106E20-27P15
MIL Series Connector, 14 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
ITT / CannonCA3101E20-27PF80DN
Conn Circular PIN 14 POS Crimp ST Cable Mount 14 Terminal 1 Port Automotive
Amphenol AerospaceMS3456L24-20S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 11 POS Crimp ST Cable Mount 11 Terminal 1 Port , WITH contacts
Amphenol Industrial75-68622-19P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 14 POS Crimp ST Cable Mount 14 Terminal 1 Port
Amphenol75-68620-27S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 14 POS Crimp ST Cable Mount 14 Terminal 1 Port
Descriptions
Descriptions of ITT / Cannon CA3106R22-19PWF80 provided by its distributors.
Male Pins,Plug,Threaded 14pin Aluminum Alloy 22A , , 58.98mm
Er 14C 14#16 Pin Plug |Itt Cannon CA3106R22-19PWF80