Infineon IKW60N60H3FKSA1
Trans IGBT Chip N-CH 600V 80A 416mW Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Infineon IKW60N60H3FKSA1.
IHS
Datasheet16 pages13 years ago
TME
Inventory History
3 month trend:
+5.64%
Supply Chain
Country of OriginGermany, Mainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-05-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Trans IGBT Chip N-CH 600V 80A 428000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N-CH 600V 60A 3-Pin(3+Tab) TO-247