Idec HW1F-33F20QD-A-24V
Switch Selector N.O. DPST 45° Knob 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw 500000Cycles Panel Mount
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec HW1F-33F20QD-A-24V.
IHS
Datasheet62 pages7 years ago
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
3 month trend:
-5.88%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.50.90.25
Introduction Date2019-04-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Switch Selector N.C. DPST 45° Knob 10A 440VAC 220VDC 745.7VA Screw 500000Cycles Panel Mount
22Mm Selector Switch Lighted Rohs Compliant: Yes |Idec HW1F-2F11QD-A-24V
C&K ComponentsDM64J72S205Q3
Rocker Switch, DPST, On-off, Latched, Quick Connect Terminal, Rocker Actuator, Panel Mount
C&K ComponentsDM64J72S205Q6
Rocker Switch, DPST, Momentary, Quick Connect Terminal, Rocker Actuator, Panel Mount
C&K ComponentsDM64J72B205Q3
Switch Rocker ON OFF DPST Quick Connect Curved Rocker 10A 250VAC Bulk
Descriptions
Descriptions of Idec HW1F-33F20QD-A-24V provided by its distributors.
Rotary Switch, Latched, 10A, 24VDC, Rotary Actuator, Din-rail Mount
22Mm Selector Switch Lighted Rohs Compliant: Yes |Idec HW1F-33F20QD-A-24V
IDEC Corporation HW1F-33F20QD-A-24V Selector Switch,Illuminated,NO2,NC0,3 Position,24VAC, 24VDC,Amber
Control Switches 22mm Selector Switch Lighted
Idec Corp 22Mm Selector Switch Lighted
SEL/SWITCH 22MM 3POS LED SPRG RET
HW Series FG Control Unit-Oth2
HW1F-33F20QD-A-24V 3POS SPR SW