Idec ALFD29911DN-A-120V
Pushbutton, Mom, Amb, Ext, 120V Dire Direct Voltage, 30MM Mounting, Led 1NO/1NC Contact Blocks
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Idec ALFD29911DN-A-120V.
Electro Sonic
Datasheet30 pages8 years ago
Datasheet30 pages11 years ago
Datasheet30 pages14 years ago
Lectro Components
Related Parts
Extended Round Button Momentary Contact DPST 5000000Cycles 220V 440V 10000000Cycles , 37mm*30mm
PUSHBUTTON, MOM, AMB, EXT, 120V DIRE 1NO/1NC CONTACTS, DIRECT VOLTAGE LED, 30mm MOUNTING
Pushbutton Switch, DPST, Momentary, 10A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 8A, 24VDC, Screw Terminal, Panel Mount
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, Screw Terminal, Panel Mount
Descriptions
Descriptions of Idec ALFD29911DN-A-120V provided by its distributors.
PUSHBUTTON, TWTD SERIES, 30MM, EXT W/SHROUD, ILLUM, 1NO-1NC, MOM, 120V AC, AMBER
Switch Push Button N.O./N.C. DPST Extended Round Button 10A 440VAC 220VDC Momentary Contact Screw Panel Mount