HIROSE ELECTRIC HIF3BA-34D-2.54R
CONN SOCKET 34POS IDC 28AWG GOLD / 34 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold 28 AWG
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for HIROSE ELECTRIC HIF3BA-34D-2.54R.
IHS
Datasheet29 pages8 years ago
Sager Electronics
Hirose SCT
Inventory History
3 month trend:
-8.55%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
TraceParts
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2002-11-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-02-28
LTD Date2021-08-31
Related Parts
HIROSE ELECTRICHIF3BA-40D-2.54R
CONN SOCKET 40POS IDC 28AWG GOLD / 40 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold 28 AWG
HIROSE ELECTRICHIF3BA-26D-2.54R
Conn IDC Connector SKT 26 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount Tray
Conn IDC Connector SKT 34 POS 1.27mm IDT RA Cable Mount
Conn IDC Connector F 26 POS 1.27mm IDT RA Side Entry Cable Mount QF-50™ Tray
Board Connector, 26 Contact(s), 2 Row(s), Female, IDC Terminal, Receptacle, ROHS COMPLIANT
Conn IDC Connector SKT 30 POS 1.27mm IDT RA Cable Mount Each
Descriptions
Descriptions of HIROSE ELECTRIC HIF3BA-34D-2.54R provided by its distributors.
Ribbon Cable Connector Compliant with MIL-C-83503 Standard, -55 ℃ to 85 ℃, RoHS
Hirose SCT
Conn IDC Connector SKT 34 POS 2.54mm IDT RA Cable Mount
Headers & Wire Housings 2.54MM 34P SOCKT IDC GOLD
Board Connector, 34 Contact(s), 2 Row(s), Female, 0.1 inch Pitch, IDC Terminal, Locking, Black Insulator, Socket
IC REG CHARGE PUMP 5V 20HTSSOP
28 AWG Socket 2.54mm 2 34pin 203nm IDC