Fastron PISM-151M-04
General Purpose Inductor, 150uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5138
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Fastron PISM-151M-04.
IHS
Datasheet1 page3 years ago
Master Electronics
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
-4.33%
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.4000
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 years ago)
Related Parts
Inductor Power Semi-Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 13Q-Factor Ferrite 1.25A 0.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 39Q-Factor Ferrite 1.05A 0.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Drum Core 150uH 15% 1KHz Ferrite 0.72A 0.42Ohm DCR RDL Bulk
TAIYO YUDENNS10145T151MNV
Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 860mA Embossed T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 15% 1KHz 14Q-Factor Ferrite 1.3A 0.24Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 1.3A 0.293Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions of Fastron PISM-151M-04 provided by its distributors.
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 150uH 20% 100KHz Ferrite 1A 0.42Ohm DCR Automotive T/R
Surface Mount Power Inductor 150uH 20% 0.420 Ohm 1.0A Taped/Reel 750 QTY
Fastron PISM-151M-04 Inductor SMD 150 µH 0.42 Ω 1 A 1 pc Surface Mount