Epson SG7050CAN60000000M-TJGA3
Oscillator XO ±50ppm 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin SMD T/R
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson SG7050CAN60000000M-TJGA3.
Epson
Datasheet2 pages10 years ago
IHS
Arrow.cn
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Introduction Date2015-02-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2022-03-30
LTD Date2022-09-29
Related Parts
XTAL OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
CMOS Output Clock Oscillator, 62.5MHz Nom
Oscillator XO 60MHz ±50ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
CTS ComponentsCB3LV-3C-60M0000
Oscillator XO 60MHz ±50ppm 30pF HCMOS/TTL 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator MEMS 60MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Epson SG7050CAN60000000M-TJGA3 provided by its distributors.
XTAL OSC ST 1.6V~3.3V +/-50PPM -40~85C 250TR
CMOS Output Clock Oscillator, 60MHz Nom
XTAL OSC XO 60.0000MHZ CMOS SMD