Epson SG5032CCN 25.000000M-HJGA3
Oscillator XO ±50ppm 50pF CMOS 60% 5V 4-Pin SMD T/R
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson SG5032CCN 25.000000M-HJGA3.
Electro Sonic
Datasheet2 pages4 years ago
Datasheet2 pages0 years ago
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+70.17%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Introduction Date2014-06-06
Related Parts
CTS Components636L3C025M00000
SMD Crystal Oscillator 25MHz 3.3V 30pF 4-Pin CSMD T/R
Oscillator XO 25MHz ±50ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 25MHz ±50ppm 15pF CMOS 55% 2.5V 4-Pin SMD T/R
3.2X2.5 Cmos Quartz Oscillator/Ceramic, 3.3V, +/-50Ppm (-40 To 85C) |Txc 7X-25.000MBE-T
Oscillator XO 25MHz ±50ppm 50pF CMOS 60% 5V 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 25MHz ±50ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Epson SG5032CCN 25.000000M-HJGA3 provided by its distributors.
XTAL OSC OE 4.5V~5.5V +/-50PPM -40~85C 250TR
CMOS Output Clock Oscillator, 25MHz Nom
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD