Epson SG5032CCN 20.000000M-HJGA3
Xtal Osc Oe 4.5V~5.5V +/-50PPM -40~85C 250TR
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson SG5032CCN 20.000000M-HJGA3.
IHS
Datasheet2 pages4 years ago
Electro Sonic
Future Electronics
Inventory History
3 month trend:
+174%
Supply Chain
Introduction Date2017-05-26
Related Parts
Oscillator XO 20MHz ±50ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
7.0x5.0 CMOS Quartz Oscillator / Ceramic, 5.0V, +/-50ppm (-10 to 70C)
Oscillator XO 20MHz ±50ppm 50pFCMOS 60% 5V 4-Pin SMD T/R
3.2X2.5 Cmos Quartz Oscillator/Ceramic, 3.3V, +/-50Ppm (-40 To 85C) |Txc 7X-20.000MBE-T
Oscillator XO 20MHz ±50ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator MEMS 20MHz ±50ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Epson SG5032CCN 20.000000M-HJGA3 provided by its distributors.
CMOS Output Clock Oscillator, 20MHz Nom
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD