Epson SG-615P 20.0000MC0:ROHS
CMOS/TTL Output Clock Oscillator, 20MHz Nom
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson SG-615P 20.0000MC0:ROHS.
IHS
Datasheet2 pages7 years ago
Epson
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2008-11-13
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
CTS ComponentsCB3-2I-20M0000
Oscillator XO 20MHz ±100ppm 50pF HCMOS/TTL 55% 5V 4-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-3961-200-AU-TR
Oscillator XO 20MHz ±100ppm 30pF HCMOS 60% 5V 4-Pin Mini-SMD T/R
ECS InternationalECS-3951M-200-AU-TR
Clock Oscillator 20MHz 5V 30pF 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 20MHz ±100ppm 50pF CMOS/TTL 60% 5V 4-Pin Mini-SMD T/R
CMOS/TTL Output Clock Oscillator, 19.6608MHz Nom
Oscillator XO 18.432MHz ±100ppm 50pF CMOS/TTL 60% 5V 4-Pin PDIP Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions of Epson SG-615P 20.0000MC0:ROHS provided by its distributors.
SMD XTAL OSC MHZ (O/E) 1K TR
XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS TTL