Epson FA-238V 12.0000MF10V-K0
Crystal 12MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF FUND 100Ohm 4-Pin CSMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson FA-238V 12.0000MF10V-K0.
Electro Sonic
Datasheet2 pages10 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
IHS
Inventory History
3 month trend:
-14.95%
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Introduction Date2012-03-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Crystal 12MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF FUND 150Ohm 4-PinCSMD T/R
Crystal 12MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF FUND 70Ohm 4-Pin CSMD T/R
Crystal, Standard, 12 MHz, SMD, 5mm x 3.2mm x 1.1mm, 10 ppm, 10 pF, 10 ppm, ABM3B
Crystal 11.0592MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF FUND 100Ohm 4-Pin CSMD T/R
Crystal 12.288MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF FUND 80Ohm 4-Pin SMD T/R
CTS Components403C11A12M00000
Crystal 12MHz ±10ppm (Tol) ±10ppm (Stability) 10pF FUND 150Ohm 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Epson FA-238V 12.0000MF10V-K0 provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 12MHz Nom
10pF ¡À10ppm ¡À10ppm 12MHz 100¦¸ 200¦ÌW 3.2mm*2.5mm*700¦Ìm
SMD MHZ +/-10PPM +/-10PPM-20~70C 10.0PF 1K TR