Epson EG-2102CA200.0000M-PHPAB
Oscillator XO 200MHz ±100ppm LVPECL 55% 3.3V 6-Pin CSMD Bulk
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Epson EG-2102CA200.0000M-PHPAB.
IHS
Datasheet2 pages14 years ago
Epson
Arrow.cn
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Malaysia, Thailand
Introduction Date2002-08-02
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
LTB Date2021-08-30
LTD Date2022-03-31
Related Parts
5.0x3.2 Timing XO 212.5 MHz LVPECL FUND 2.5V 100ppm -10 to 70C
Oscillator XO 212.5MHz ±100ppm LVDS 55% 2.5V 6-Pin SMD T/R
7.0x5.0 Timing XO 212.5 MHz LVPECL FUND 3.3V 100ppm -10 to 70C
EG-2121CA Series 200 MHz 2.5 V ±100 ppm 0 to 70°C Low Jitter SAW Oscillator
Oscillator XO 200MHz ±100ppm LVPECL 55% 2.5V 6-Pin CSMD Bulk
ECS InternationalECS-LVDS25-2000-A
Oscillator XO 200MHz ±100ppm LVDS 55% 2.5V 6-Pin CSMD T/R
Descriptions
Descriptions of Epson EG-2102CA200.0000M-PHPAB provided by its distributors.
Oscillator, 100MHz Min, 700MHz Max, 200MHz Nom
SAW OS MHZ(O/E)3.3V+/-100(0~70C) AGING BULK
XTAL OSC SO 200.0000MHZ LVPECL