EPCOS B82442H1123K000
Ind High Current Chip Molded 12uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 880mA 2220 Blister T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for EPCOS B82442H1123K000.
IHS
Datasheet9 pages13 years ago
CAD Models
Download EPCOS B82442H1123K000 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Introduction Date1998-03-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-04-15
LTD Date2022-04-15
Related Parts
Inductor Power Unshielded Wirewound 12uH 10% 2.52MHz 10Q-Factor Ferrite 500mA 600mOhm DCR 1812 T/R
General Purpose Inductor, 12uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Inductor Power Wirewound 12uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 2.5A 0.055Ohm DCR RDL Bag
Ind RF Choke Bobbin Core 12uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 3.1A RDL
Inductor RF Wirewound 12uH 10% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 0.4A 1.6Ohm DCR 1210 T/R
Ind Power Unshielded Wirewound 12uH 10% 2.52MHz 23Q-Factor Ferrite 1.4A RDL Box
Descriptions
Descriptions of EPCOS B82442H1123K000 provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 12uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2220
Smt-Inductor 2220 12Uh 10%/Tape & Reel |Epcos B82442H1123K000