ECS International ECS-73-20-4XDN
Crystal 7.3728MHz ±30ppm (Tol) ±100ppm (Stability) 20pF FUND 80Ohm 2-Pin HC-49/USX Thru-Hole Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ECS International ECS-73-20-4XDN.
IHS
Datasheet1 page10 years ago
Master Electronics
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
-33.82%
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2016-02-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
ECS InternationalECS-080-20-4X-DU
Crystal 8MHz ±30ppm (Tol) ±100ppm (Stability) 20pF FUND 80Ohm 2-Pin HC-49/USX Thru-Hole Bulk
ECS InternationalECS-80-18-4XDN
Crystal 8MHz ±30ppm (Tol) ±100ppm (Stability) 18pF FUND 80Ohm 2-Pin HC-49/USX Thru-Hole Bulk
ECS InternationalECS-80-18-4DN
+/-100ppm,+/-30ppm,18pF,80 Ohms,Fundamental,-40 C 85 C,Through Hole Crystal
Crystal 7.3728MHz ±30ppm (Tol) ±100ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 8MHz ±30ppm (Tol) ±100ppm (Stability) 18pF FUND 80Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Descriptions
Descriptions of ECS International ECS-73-20-4XDN provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 7.3728MHz Nom
Crystal 7.3728MHz 20pF 2-Pin HC-49/US
20pF ¡À30ppm ¡À100ppm 7.3728MHz 80¦¸ HC-49 11.35mm*4.65mm*3.5mm
CRYSTAL, 7.3728MHZ, TH, 11.35 X 4.65MM;