ECS International ECS-36-18-10
Cylinder Type Crystals 3.686400MHz 18pF ECS-3X10
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ECS International ECS-36-18-10.
Electro Sonic
Datasheet1 page27 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
SymbolFootprint
Download
Related Parts
ECS InternationalECS-35-18-10X
Crystal 3.579545MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 200Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
ECS InternationalECS-35-18-10
Cylinder Type Crystals 3.579545MHz 18pF ECS-3X10
HC49 Through Hole MHz Quartz Xtal / Metal, +/-50ppm @25C, +/-50ppm (-20 to 70C),
ECS InternationalECS-40-18-10X
Crystal 4MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 200Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
Crystal 3.6864MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 150Ohm 2-Pin HC-49/S SMD T/R
Crystal 3.579545MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 200Ohm 2-Pin HC-49/S SMD T/R
Descriptions
Descriptions of ECS International ECS-36-18-10 provided by its distributors.
Crystal 3.6864MHz 18pF 2-Pin Radial Leaded
18pF ¡À50ppm ¡À50ppm 3.6864MHz 200¦¸ DT-310 10.5mm*10.5mm