ECS International ECS-184-18-9X
Crystal 18.432MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ECS International ECS-184-18-9X.
IHS
Datasheet1 page20 years ago
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
-69.07%
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2014-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
ECS InternationalECS-200-18-9X
Crystal 20MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
ECS InternationalECS-200-18-9
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 20MHz Nom
ECS InternationalECS-196.6-18-9
Crystal 19.6608MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole
Crystal 18.432MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 50Ohm 2-Pin SMD T/R
HC49 Through Hole MHz Quartz Xtal / Metal, +/-50ppm @25C, +/-50ppm (-20 to 70C),
Descriptions
Descriptions of ECS International ECS-184-18-9X provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 18.4MHz Nom
18pF ¡À50ppm ¡À50ppm 18.432MHz 50¦¸ DT-38 9mm*9mm
Cylinder Type Crystals 18.432MHz 18pF
Crystal 18.432MHz 18pF 2-Pin Radial