ECS International ECS-184-18-9
Crystal 18.432MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ECS International ECS-184-18-9.
IHS
Datasheet1 page20 years ago
Electro Sonic
Supply Chain
Introduction Date2014-11-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
ECS InternationalECS-200-18-9X
Crystal 20MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
ECS InternationalECS-200-18-9
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 20MHz Nom
ECS InternationalECS-196.6-18-9
Crystal 19.6608MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole
Crystal 18.432MHz ±50ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 50Ohm 2-Pin SMD T/R
HC49 Through Hole MHz Quartz Xtal / Metal, +/-50ppm @25C, +/-50ppm (-20 to 70C),
Descriptions
Descriptions of ECS International ECS-184-18-9 provided by its distributors.
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 18.432MHz Nom
Crystals / Oscillators / Resonators 18.432MHz 18pF ECS-3X9
Crystal 18.432MHz 18pF 2-Pin Radial Leaded