ECS International ECS-100A-184
Crystal Clock Oscillator 18.4MHz 14-Pin Metal DIP
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for ECS International ECS-100A-184.
Master Electronics
Datasheet1 page23 years ago
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
-0.10%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
ECS InternationalECS-100AX-184
TH Crystal Oscillator 18.432MHz 4-Pin DIP
Oscillator XO 18.432MHz ±100ppm 50pF CMOS/TTL 60% 5V 4-Pin PDIP Thru-Hole Bulk
ECS InternationalECS-2100AX-184
TH Crystal Oscillator 18.432MHz 5V 50pF 4-Pin DIP
CTS ComponentsMXO45HS-2C-18M4320
TH Crystal Oscillator 18.432MHz 5V 50pF 4-Pin Metal DIP Tray
ECS InternationalECS-2100A-184
Crystal Clock Oscillator 18.4MHz 8-Pin Metal DIP
Oscillator XO 20MHz ±100ppm CMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of ECS International ECS-100A-184 provided by its distributors.
Oscillator XO 18.432MHz ±100ppm TTL 60% 5V 4-Pin Thru-Hole Bulk
XTAL OSC XO 18.4320MHZ TTL TH