Eaton UP3B-100-R
Inductor Power Wirewound 11uH/10uH 20% 100KHz Ferrite 4.3A 26mOhm DCR T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton UP3B-100-R.
Newark
Datasheet7 pages10 years ago
Datasheet7 pages19 years ago
IHS
Master Electronics
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
-15.60%
Supply Chain
Country of OriginPhilippines
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-07-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Ind Power Bobbin Core 10uH 20% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 5.3A T/R