Eaton SD52-220-R
Inductor Power Shielded Drum Core 22uH 20% 100KHz Ferrite 860mA 204.2mOhm DCR 2020 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton SD52-220-R.
Master Electronics
Datasheet4 pages10 years ago
Datasheet3 pages19 years ago
IHS
element14
DigiKey
Inventory History
3 month trend:
+61.18%