Eaton MPI4020V2-100-R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz 1.7A 0.281Ohm DCR
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton MPI4020V2-100-R.
Master Electronics
Datasheet22 pages9 years ago
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
+22.20%
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2017-01-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TAIYO YUDENMDPK5050T100MM
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Metal 1.7A 0.225Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 1.21A 0.25Ohm DCR T/R
TAIYO YUDENMDMK4040T100MM
Inductor Power Wirewound 10uH 20% 1MHz Metal 1.4A 0.33Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 1.15A 0.252Ohm DCR 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 1.33A 0.228Ohm DCR 1515 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 10uH 20% 1MHz Ferrite 1.3A 0.23Ohm DCR T/R
Descriptions
Descriptions of Eaton MPI4020V2-100-R provided by its distributors.
0 H Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.7 A 281mOhm Max Nonstandard, 2 Lead
Ind 10.0Uh, 2.2A 4.4X4.2X1.8 Smt, 2Pads/ T&r |Eaton Bussmann MPI4020V2-100-R
General Purpose Inductor, 10uH, 20%, 1 Element, SMD
FIXED IND 10UH 1.7A 281 MOHM SMD
100KHz 17MHz 2.2A 1.7A 10¦ÌH 281m¦¸ ¡À20% , 4.06mm*4.35mm*2mm