Eaton DRA74-220-R
WireWound SMD Inductor w/ Ferrite Core, 22 uH +/-20% WireWound 1.96A Idc
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Eaton DRA74-220-R.
IHS
Farnell
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
-33.60%
CAD Models
Download Eaton DRA74-220-R symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Related Parts
Inductor Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 0.125Ohm DCR 2020 T/R