CUI Inc SDI18-5.9-U-P5
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 17.7W, Hybrid
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for CUI Inc SDI18-5.9-U-P5.
IHS
Datasheet6 pages3 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Inventory History
3 month trend:
-0.10%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 11 months ago)
Related Parts
Triad MagneticsWSU060-1250
POWER SUPPLY, AC-DC, 6V,1.25A, 100-240VIN, WALL PLUG, POSITIVE CTR PLUG
Triad MagneticsWSU060-1250-R
POWER SUPPLY, AC-DC,6V,1.25A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,7.5W, WSU060 SERIES
PhihongPSC15R-060
Power Supply; AC-DC; 5.9V@2.5A; 90-264V In; Wall Plug; Changeable Plug; PSC15R Series
SWI12-N Series 90 to 264 Vac 12 W 5.9 Vdc 1 A Level VI Wall Plug Power Supply
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 11.8W, Hybrid
Descriptions
Descriptions of CUI Inc SDI18-5.9-U-P5 provided by its distributors.
Ac-5.9V3Asw C14 Desk-Top P5 Center Pos No Cord Le |Cui SDI18-5.9-U-P5
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 18W
Desktop AC Adapters 17.7W 5.9V 3A C14 2.1 cent + Level VI
Plug-In Adapter Single-OUT 5.9V 3A 17.7W