Cornell Dubilier 380LX392M063H452
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 3900uF 63V 20%
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Cornell Dubilier 380LX392M063H452.
IHS
Datasheet14 pages11 years ago
Electro Sonic
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Cornell DubilierSLPX392M080E5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLPX 80V 3900muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
PanasonicECO-S1KP392CA
Cap Aluminum 3900uF 80V 20% (25 X 45mm) Snap-In 10mm 0.077 Ohm 3590mA 3000h 85°C Bulk
Cornell DubilierSLPX392M063A4P3
Cap Aluminum Lytic 3900uF 63V 20% (22 X 45mm) Snap-In 10mm 0.102 Ohm 3090mA 3000h 85C
Cornell Dubilier381LX392M063J452
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 63V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGU1K392MELB
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 80V 3900muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
NichiconLGU1K392MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 80V 3900muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Descriptions
Descriptions of Cornell Dubilier 380LX392M063H452 provided by its distributors.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 3900uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 3900UF 20% 63V SNAP