Carlo Gavazzi RM1A23D75
Relay; SPDP; 75 A; 230; Solid-State; 1000 Megohms; Self-Lifting; Panel Mount
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Carlo Gavazzi RM1A23D75.
IHS
Datasheet11 pages4 years ago
Carlo Gavazzi
Master Electronics
Farnell
Newark
Inventory History
3 month trend:
+12.80%
Supply Chain
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.95.00
Introduction Date2000-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Sensata /CrydomA2475
Solid state relay, 280 VAC, zero voltage switching, 90-280 VAC, 75 A, PCB mounting, A2475
Sensata /CrydomD2475
1 Series 75 A 24 to 280 V Zero Cross DC Control Solid State Relay Panel Mount