Bourns CM453232-1R8JL
Ind General Purpose Chip Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 390mA 1812 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns CM453232-1R8JL.
IHS
Datasheet4 pages7 years ago
_legacy Avnet
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 390mA 650mOhm DCR 1812 T/R
Ind Chip Molded Bobbin Core 1.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 390mA 1812 T/R
TAIYO YUDENLBM2016T1R8J
Inductor RF Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 0.345A 0.624Ohm DCR 0806 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 350mA 900mOhm DCR 1210 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 1.8uH 5% 7.96MHz 30 Q-Factor Ferrite 350mA T/R
Inductor RF Molded Bobbin Core 1.8uH 5% 7.96MHz 28Q-Factor Ferrite 0.35A 0.9Ohm DCR 1210 T/R
Descriptions
Descriptions of Bourns CM453232-1R8JL provided by its distributors.
General Purpose Inductor, 1.8uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
FIXED IND 1.8UH 390MA 650MOHM SM / 1.8 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 390 mA 650mOhm Max 1812 (4532 Metric)
Fixed Inductors CHIP INDUCTOR SMT 1.8uH
FIXED IND 1.8UH 390MA 650MOHM SM
Bourns Part Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CM453232-1R8JL
390mA 1.8uH ±5% 1812 Power Inductors ROHS