Bourns CG0201MLA-5.5MH
TVS Varistor, 4 VAC, 5.5 VDC, MLA, 28 V, 0201 [0603 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns CG0201MLA-5.5MH.
IHS
Datasheet4 pages4 years ago
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
-19.69%