Bourns 3223W-1-104E
Trimmer, Cermet, 0.125W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1616
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns 3223W-1-104E.
IHS
Datasheet3 pages6 years ago
Newark
Burklin Elektronik
Farnell
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
+7.06%
CAD Models
Download Bourns 3223W-1-104E symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
Footprint
Supply Chain
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2007-01-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Related Parts
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turns (3.96 X 4.47mm) J-Hook SMD T/R
TT Electronics43WR100KLFTR
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turn (4.1 X 3.18 X 4.37mm) J-Hook SMD T/R
Resistor Trimmer 100k Ohm 20% 1/8 Watt 1 Turn 1.93mm Surface Mount Embossed Tape and Reel
Trimmer, Cermet, 0.1W, 100000ohm, 50V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1110
TT Electronics22AR100KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.125W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1413
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Bourns 3223W-1-104E provided by its distributors.
Bourns 3223W-1-104E Cermet trimmer linear 0.12500W 100 kΩ 3960° 1 pc
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 20% 0.125W(1/8W) 11(Elec)Turns (3.96 X 3.43 X 4.34mm) J-Hook SMD T/R
Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:100kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. of Turns:11Turns; Product Range:3223 Series; Power Rating:125mW; Qualification:-; MSL:-RoHS Compliant: Yes
BOURNS - 3223W-1-104E - TRIMMER POTENTIOMETER 100KOHM 11TURN SMD
TRIMMER 100K OHM 0.125W J LEAD / 100 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment