Bel Fuse UIQ48T48050-NDABG
Module DC-DC 1-OUT 5V 48A 240W 8-Pin Quarter-Brick
Obsolete
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Carlton-Bates436398997870
10h
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bel Fuse UIQ48T48050-NDABG.
IHS
Datasheet17 pages9 years ago
Electro Sonic
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2014-06-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Murata Power SolutionsUEI30-050-Q48N-C
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5V 6A 30W Automotive 6-Pin Case C-80 Tray
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 12V 1.3A 17W 6-Pin Brick
DC DC CONVERTER 3.3V 17W / Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 5A 18V - 75V Input
Murata Power SolutionsSPM15-150-Q48N-C
SMP15 Series 16.5 W 15 V Single Output Negative Logic DC-DC Isolated Converter
Recom PowerRP12-4805SAW
Module DC-DC 48VIN 1-OUT 5.1V 2.4A 12W 9-Pin DIP Tube
Descriptions
Descriptions of Bel Fuse UIQ48T48050-NDABG provided by its distributors.
DC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 240W, Hybrid
POWER SUPPLY;UIQ48T48050-NDABG;DC-DC;;18-75v;5.0V;