API Delevan 1210R-823J
General Purpose Inductor, 82uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for API Delevan 1210R-823J.
Inventory History
3 month trend:
+88.89%
CAD Models
Download API Delevan 1210R-823J symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date1994-11-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
API Delevan1210-823J
API Delevan1812-823J
General Purpose Inductor, 82uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1812
Ind RF Choke Bobbin Core 82uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 175mA AXL Bag
FIXED IND 82UH 162MA 3.9 OHM TH
General Purpose Inductor, 82uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 82uH 5% 2.52MHz 50Q-Factor 120mA 7Ohm DCR 1812 T/R
Descriptions
Descriptions of API Delevan 1210R-823J provided by its distributors.
INDUCTOR, RF, IND 82UH, TOL +/-5%,CUR 136MA, SMT, CASE 1210,DCR 10 OHMS, SRF 9MHZ
FIXED IND 82UH 136MA 10 OHM SMD
1210R 1210 (3225Metric) 0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm 82muH