Amphenol Industrial MS3102R22-14S
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 19 POS Solder Cup ST Box Mount 19 Terminal 1 Port
NRND
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Industrial MS3102R22-14S.
IHS
Datasheet1 page24 years ago
element14 APAC
Farnell
JRH Electronics
Amar Radio Corporation
Inventory History
3 month trend:
-100%
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
40
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Number of Positions
19
Mount
Panel
Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Threaded
Threaded
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Silver
Silver
Voltage Rating
Current Rating
22 A
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date1998-01-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Amphenol Industrial97-3102A-22-14P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 19 POS Solder ST Box Mount 19 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-3102A-22-14S
Conn MIL-C-5015 Circular SKT 19 POS Solder ST Box Mount 19 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3100A22-14P
Conn MIL-DTL-5015 Circular PIN 19 POS Solder Cup ST Wall Mount 19 Terminal 1 Port
Conn MIL-DTL-5015 Circular SKT 14 POS Solder Cup ST Box Mount 14 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialMS3102E22-14SW
ITT / CannonMS3102E22-14P
Descriptions
Descriptions of Amphenol Industrial MS3102R22-14S provided by its distributors.