Amphenol Communications Solutions D15P33E6GX00LF
15P Male D-Sub Brass Bend insert Gold 2 5A -55閳╁剤+125閳 Push-Pull D-Sub / VGA Connectors ROHS
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
IHS
Datasheet1 page7 years ago
element14 APAC
Electro Sonic
JRH Electronics
_legacy Avnet
Inventory History
3 month trend:
-6.44%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
D Sub Connector, DB15, Standard, Plug, TS, 15 Contacts, DA, Solder
D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, 0.108 inch Pitch, Solder Terminal, #4-40, Plug
Amphenol Communications SolutionsL777SDA15POL2
Standard D Sub Connector, Sd Series, Da, Plug, 15, Steel Body, Through Hole
TE Connectivity1-1634219-2
AMPLIMITE HD-20 SERIES,15 WAY MOUNT PCB D-SUB CONN PLUG,2.77MM PITCH
AmphenolDLS2XS4AA35X
D-SUB 15-pos. Socket Solder Pin stamped Contacts Threaded rear spacer Quality class 3 UNC 4-40
AmphenolDLS1XP5AK40X
Conn D-Subminiature PIN 9 POS Solder RA Thru-Hole 9 Terminal 1 Port
Descriptions
Descriptions of Amphenol Communications Solutions D15P33E6GX00LF provided by its distributors.
D Subminiature Connector, 15 Contact(s), Male, 0.108 inch Pitch, Solder Terminal, #4-40
D Sub Connector, Standard, Plug, Delta D, 15 Contacts, DA, Solder
Conn D-Subminiature M 15 POS 1.37mm Solder RA Thru-Hole 15 Terminal 1 Port Tray
D SUB CONNECTOR, PLUG, DA, 15POS, TH ROHS COMPLIANT: YES
D-Sub Standard Board Mount Connector, Input Output Connectors, Signal 15 way Pin Right Angle, Solder US standard, 500 cycles, Harpoons + Threaded Insert UNC 4 - 40 + Elec cont., 1.6mm PCB thickness.