Amphenol Advanced Sensors EC95F502V
Epoxy Coated, 0.008"od Leads, 5K 0.1 C From 0 C-70 C/Bulk |Amphenol Advanced Sensors EC95F502V
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Amphenol Advanced Sensors EC95F502V.
IHS
Datasheet4 pages9 years ago
Newark
Component Distributors Inc.
Mouser
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date1999-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Epcos 5kOhms 60mW Measurement NTC Thermistor; 15s; 2.41 (Dia.) x 6.5mm
Descriptions
Descriptions of Amphenol Advanced Sensors EC95F502V provided by its distributors.
NTC Thermistor, 5000ohm, Through Hole Mount
Thermistor NTC 5000Ohm Wire Lead
NTC Chip,Interchangeable,5Kohm,0/+70DegC,Leaded
THERMISTOR NTC 5KOHM 3969K BEAD
NTC Thermistors 5kOhms, +-1C Epoxy Coated
INTERCHANGEABLE CHIP ± .1°C (0°C 0 70°C)