Abracon ASVMB-150.000MHZ-XY-T
CMOS Output Clock Oscillator, 1MHz Min, 150MHz Max, 150MHz Nom
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASVMB-150.000MHZ-XY-T.
IHS
Datasheet4 pages15 years ago
Sager Electronics
Electro Sonic
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Frequency
150 MHz
150 MHz
150 MHz
Frequency Tolerance
Frequency Stability
10 ppm
10 ppm
10 ppm
Load Capacitance
15 pF
ESR (Equivalent Series Resistance)
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2011-04-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 150MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
CMOS Output Clock Oscillator, 1MHz Min, 150MHz Max, 150MHz Nom, CMOS
MicrochipDSC8001CL5
Oscillator MEMS 1MHz to 150MHz ±10ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin CDFN SMD Tube
MicrochipDSC8001BL5
Oscillator, Programmable, 1 MHz to 150 MHz, 10 ppm, 3.3 V, CMOS, SMD, 5mm x 3.2mm
MicrochipDSC8001AI5
Unprog MEMS Oscillator, -40C-85C, 10ppm
Descriptions
Descriptions of Abracon ASVMB-150.000MHZ-XY-T provided by its distributors.
Standard Clock Oscillators MEMS OSC XO 150.0000MHZ LVCMOS
Mems Oscillator, 150Mhz, Smd; Product Range:Asvmb Series; Operating Temperature Min:-40°C; Operating Temperature Max:105°C; Frequency:150Mhz; Load Capacitance:15Pf; No. Of Pins:4Pins; Oscillator Mounting:Smd; Supply Voltage Max:3.3V Rohs Compliant: Yes |Abracon ASVMB-150.000MHZ-XY-T