Abracon ASTX-H12-10.000MHZ-T
Oscillator TCXO 10MHz ±2ppm (Tol) ±2.5ppm (Stability) 15pF HCMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASTX-H12-10.000MHZ-T.
IHS
Datasheet3 pages18 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
3 month trend:
-64.21%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
Introduction Date2012-07-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Oscillator TCXO 10MHz ±2ppm (Tol) ±2.5ppm (Stability) 15pF HCMOS 55% 2.5V 4-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-TXO-5032-100-TR
Oscillator TCXO 10MHz ±1.5ppm (Tol) ±2.5ppm (Stability) 15pF HCMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-TXO-3225-100-TR
Descriptions
Descriptions of Abracon ASTX-H12-10.000MHZ-T provided by its distributors.
TCXO Oscillators The factory is currently not accepting orders for this product.
TCXO, Oscillator, 10 MHz, 2.5 ppm, SMD, 2.5mm x 2mm, HCMOS, 3.3 V, ASTX-H12
HCMOS Output Clock Oscillator, 0.675MHz Min, 55MHz Max, 10MHz Nom
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ HCMOS, 2.5x2mm, RoHS
Abracon SCT
3.3V ¡À2.5ppm 10MHz ¡À2ppm 2.5mm*2mm*950¦Ìm
Oscillator, Tcxo, 10Mhz, Smd; Product Range:Astx-H12 Series; Operating Temperature Min:-30°C; Operating Temperature Max:75°C; Frequency:10Mhz; Oscillator Mounting:Smd; Supply Voltage Max:3.3V; Supply Voltage Min:2.97V Rohs Compliant: Yes |Abracon ASTX-H12-10.000MHZ-T