Abracon ASTX-H11-10.000MHZ-T
Oscillator TCXO 10MHz ±2ppm (Tol) ±2.5ppm (Stability) 15pF HCMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASTX-H11-10.000MHZ-T.
IHS
Datasheet3 pages18 years ago
Electro Sonic
Sager Electronics
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
+167%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
3DDownload
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-07-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
ECS InternationalECS-TXO-5032-100-TR
Oscillator TCXO 10MHz ±1.5ppm (Tol) ±2.5ppm (Stability) 15pF HCMOS 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-TXO-3225-100-TR
Descriptions
Descriptions of Abracon ASTX-H11-10.000MHZ-T provided by its distributors.
TCXO Oscillators The factory is currently not accepting orders for this product.
TCXO, Oscillator, 10 MHz, 2.5 ppm, SMD, 3.2mm x 2.5mm, HCMOS, 3.3 V, ASTX-H11
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ HCMOS, 3.2x2.5mm, RoHS
Abracon SCT
3.3V ¡À2.5ppm 10MHz ¡À2ppm 3.2mm*2.5mm*1.1mm
HCMOS Output Clock Oscillator, 10MHz Nom
振荡器, TCXO, 10MHZ, HCMOS, SMD, 3.2MM X 2.5MM;
Oscillator, Tcxo, 10Mhz, Smd; Frequency Nom:10Mhz; Frequency Stability +/-:2.5Ppm; Oscillator Case:Smd, 3.2Mm X 2.5Mm; Oscillator Output Compatibility:Hcmos; Supply Voltage Nom:3.3V; Product Range:Astx-H11 Series; Frequency:10Mhz Rohs Compliant: Yes |Abracon ASTX-H11-10.000MHZ-T