Abracon AST3TQ-T-25.000MHZ-28
Tcxo, 25Mhz, Lvcmos, 7Mm X 5Mm Rohs Compliant: Yes |Abracon AST3TQ-T-25.000MHZ-28
Production
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon AST3TQ-T-25.000MHZ-28.
IHS
Datasheet6 pages7 years ago
Inventory History
3 month trend:
-21.39%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
29,535
Authorized Distributors
6
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Number of Pins
Max Frequency
Frequency
25 MHz
25 MHz
Max Duty Cycle
Interface
Frequency Stability
0.28 ppm
0.28 ppm
Load Capacitance
15 pF
15 pF
Min Supply Voltage
3.135 V
3.135 V
Max Supply Voltage
3.465 V
3.465 V
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
ECS InternationalECS-3518-250-B-TR
Oscillator XO 25MHz ±50ppm 30pF HCMOS 60% 1.8V 4-Pin Mini-CSMD T/R
MEMS Oscillator, 25 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 50 ppm, 3.3 V, DSC1001
MEMS Oscillator, 25 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 10 ppm, 3.3 V, DSC1001
Standard Clock Oscillators MEMS Oscillator, Low Power, -40C-85C, 50ppm
Oscillator MEMS 25MHz ±20ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V 4-Pin SMD T/R
Oscillator MEMS 25MHz ±20ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 2.5V/3.3V 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon AST3TQ-T-25.000MHZ-28 provided by its distributors.
TCXO Oscillators The factory is currently not accepting orders for this product.
AST3TQ-28 Series 25 MHz 7.0 x 5.0 x 1.9 mm 3.3 V ±280 ppb SMT TCXO Oscillator
Oscillator TCXO 25MHz ±0.3ppm (Tol) ±0.28ppm (Stability) 15pF LVCMOS Squarewave 55% 3.3V 10-Pin SMD T/R
TCXO Oscillators 25MHz 3.3Volt LVCMOS 0.280 ppm -40C 85C
XTAL OSC TCXO 25.0000MHZ LVCMOS, 7x5mm, RoHS
Abracon SCT
ABRACON FREQUENCY CONTROL - AST3TQ-T-25.000MHZ-28
LVCMOS Output Clock Oscillator, 25MHz Nom
3.3V ¡À280ppb 25MHz ¡À0.3ppm 7mm*5mm*2mm
振荡器, TCXO, 25MHZ, LVCMOS, 7MM X 5MM;