Abracon ASFL1-33.000MHZ-EK-T
Oscillator Xo 33MHZ ±30PPM 15PF Hcmos/ttl 60% 3.3V 4-PIN SMD T/r
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFL1-33.000MHZ-EK-T.
IHS
Datasheet2 pages18 years ago
Datasheet2 pages18 years ago
Future Electronics
Sager Electronics
Electro Sonic
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
-20.02%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator XO 30MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 32MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
CTS ComponentsCB3LV-5I-30M0000
SMD Crystal Oscillator 30MHz 3.3V 50pF 4-Pin CSMD T/R
Oscillator XO 32.768MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin DIP Module Thru-Hole
Oscillator MEMS 32MHz ±25ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 2.5V/3.3V 6-Pin VDFN SMD T/R
MEMS Oscillator, 33.3333 MHz, SMD, 2.5mm x 2mm, 25 ppm, 3 V, DSC1101
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFL1-33.000MHZ-EK-T provided by its distributors.
OSCILLATOR, CERAMIC, HCMOS/TTL, 33.000MHZ, 30PPM, 5 X 3.2 X 1.6, 3 VDC
Oscillator, 33 MHz, 30 ppm, SMD, 5mm x 3.2mm, HCMOS/TTL, 3.3 V, ASFL1 Series
CRYSTAL OSCILLATOR, 33MHZ, SMD; Frequency:33MHz; Supply Voltage:2.97V to 3.63V; Operating Temperature Range:-20°C to +70°C; Load Capacitance:15pF; Oscillator Mounting:SMD; No. of Pins:4; Crystal Terminals:Surface Mount (SMD, SMT)