Abracon ASFL1-20.000MHZ-EK-T
Oscillator Xo 20MHZ ±30PPM 15PF Hcmos/ttl 60% 3.3V 4-PIN SMD T/r
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASFL1-20.000MHZ-EK-T.
IHS
Datasheet2 pages18 years ago
Farnell
Sager Electronics
Electro Sonic
3 month trend:
-24.52%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Related Parts
Oscillator XO 18.432MHz ±30ppm 15pF HCMOS/TTL 60% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Oscillator XO 20MHz ±30ppm 15pF CMOS 60% 3.3V 4-Pin Ultra Mini-SMD T/R
CTS ComponentsCB3LV-5I-20M0000
CB3LV Series 20 MHz 7 x 5 mm 3.3 V ±25 ppm SMT HCMOS/TTL Clock Oscillator
SMD Programmable Crystal Oscillator 20MHz 3.3V 15pF 4-Pin SMD T/R
Oscillator MEMS 20MHz ±25ppm (Stability) 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Oscillator XO 20MHz ±25ppm 15pF CMOS 55% 3.3V 4-Pin SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASFL1-20.000MHZ-EK-T provided by its distributors.
ASFL1 Series 20 MHz 5 x 3.2 mm 3.3 V ±30 ppm SMT Crystal Clock Oscillator
Oscillator, Ceramic, Hcmos/ttl, 20.000Mhz, 30Ppm -20+70C, 5 X 3.2 X 1.6, 3 Vdc Rohs Compliant: Yes
HCMOS/TTL Output Clock Oscillator, 20MHz Nom
Standard Clock Oscillators XTAL OSC XO 20.0000MHZ HCMOS TTL
SMD Clock Oscillators 3.3V 20MHZ
3.3V ¡À30ppm 20MHz 5mm*3.2mm*1.3mm