Abracon ASEMB-18.432MHZ-XY-T
Oscillator MEMS 1.8432MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASEMB-18.432MHZ-XY-T.
Future Electronics
Datasheet5 pages15 years ago
IHS
Sager Electronics
Electro Sonic
Master Electronics
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
9,556
Authorized Distributors
6
Frequency
1.8432 MHz
18.432 MHz
18.432 MHz
Frequency Stability
10 ppm
10 ppm
10 ppm
Max Supply Current
15 mA
6.3 mA
6.3 mA
Operating Supply Voltage
3.3 V
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2017-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 18.432MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Mems Osc Xo 18.4320Mhz Lvcmos - Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon ASDMB-18.432MHZ-LY-T
MEMS OSC, LVCMOS, 1.8432MHz, 10PPM, 1.8-3.3V, -40 to 105C, 7.0 x 5.0mm
Silicon Oscillator 1.8432MHz 1.8V/2.5V/3.3V 15pF 4-Pin PQFN Tube
MEMS OSC, LVCMOS, 1.8432MHz, 10PPM, 1.8-3.3V, -40 to 85C, 2.5 x 2.0mm
Descriptions
Descriptions of Abracon ASEMB-18.432MHZ-XY-T provided by its distributors.
MEMS Oscillator, 18.432 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm, 10 ppm, 3.3 V, ASEMB
Mems Osc Xo 1.8432Mhz Cmos Smd/Tape & Reel (Tr) Rohs Compliant: Yes |Abracon ASEMB-1.8432MHZ-XY-T
Standard Clock Oscillators MEMS OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
CMOS Output Clock Oscillator, 1.8432MHz Nom, CMOS
1.8V~3.3V ¡À10ppm 18.432MHz ¡À0.001% 3.2mm*2.5mm*900¦Ìm