Abracon ASDMB-19.200MHZ-LY-T
Oscillator MEMS 19.2MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ASDMB-19.200MHZ-LY-T.
IHS
Datasheet5 pages15 years ago
JRH Electronics
Master Electronics
Abracon SCT
Inventory History
3 month trend:
+73.38%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
Footprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
25,639
Authorized Distributors
6
Frequency
19.2 MHz
19.2 MHz
19.2 MHz
Frequency Stability
10 ppm
10 ppm
10 ppm
Max Supply Current
16 mA
6.3 mA
6.3 mA
Operating Supply Voltage
3.3 V
Mount
Surface Mount
Standard, Surface Mount
Standard, Surface Mount
Supply Chain
Country of OriginThailand
Introduction Date2012-02-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Oscillator MEMS 19.2MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V Automotive 4-Pin QFN SMD T/R
Standard Clock Oscillators MEMS OSC XO 19.2000M HZ CMOS SMD
Oscillator MEMS 20MHz ±10ppm (Stability) 15pF LVCMOS 55% 1.8V/2.5V/3.3V 4-Pin QFN SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ASDMB-19.200MHZ-LY-T provided by its distributors.
ASDMB Series 19 MHz 2.5 x 2 mm 1.8 to 3.3 V ±10 ppm Miniature Clock Oscillator
Oscillator 2.5 X 2.0 X 0.85Mm, Hcmos/ttl, 19.200Mhz, 10Ppm -40+85C, 1.7 ~ 3.6 Vdc Rohs Compliant: Yes
LVCMOS 1.8V 3.6V 16mA 15pF ¡À10ppm 19.2MHz QFN 2.5mm*2mm*900¦Ìm
MEMS OSC XO 19.2000MHZ LVCMOS, 2.5x2mm, RoHS
Abracon SCT
CMOS Output Clock Oscillator, 19.2MHz Nom
振荡器, MEMS, 19.2MHZ, CMOS, 2.5MM X 2MM;
Standard Clock Oscillators 19.20 MHZ
MEMS OSCILLATOR, 19MHZ, SMD, 2.5MM X 2MM; Frequency Nom: 19.2MHz; Oscillator Case: SMD, 2.5mm x 2mm; Frequency Stability + / -: 10ppm; Supply Voltage Nom: 3.3V; Product Range: Pure Silicon ASDMB Series; Oscillator Output Comp