Abracon ABM8-25.000MHZ-B2-T
Crystal, Ceramic, 25.000Mhz, 18Pf, 20Ppm -20+70C, 3.2 X 2.5 X .7Mm Rohs Compliant: Yes
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ABM8-25.000MHZ-B2-T.
IHS
Datasheet2 pages7 years ago
Upverter
JRH Electronics
Sager Electronics
Newark
Inventory History
3 month trend:
+5.13%
CAD Models
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Introduction Date2009-09-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Seam Seal Crystal Ceramic, 25.000Mhz, 18Pf, 20Ppm-20+70C, 5 X 3.2 X 1 Rohs Compliant: Yes
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 4-Pin CSMD T/R
CTS Components445C25D25M00000
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm Automotive 2-Pin SMD T/R
ECS InternationalECS-250-18-5PX-JEM-TR
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin HC-49/USX SMD T/R
ECS InternationalECS-250-18-30-JEM-TR
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin Mini-SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Abracon ABM8-25.000MHZ-B2-T provided by its distributors.
Crystal, Standard, 25 MHz, SMD, 3.2mm x 2.5mm x 0.8mm, 50 ppm, 18 pF, 20 ppm, ABM8
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD / 25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM8 Series 25 MHz ±20 ppm 18 pF -20 to +70 °C Ultra Miniature Ceramic Crystal
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin CSMD T/R
Crystal, Quartz, 25Mhz, 20ppm, 50ppm, 3.2 X 2.5mm, SMD
25MHz Surface Mount Crystal 18pF ±20ppm ±50ppm SMD3225-4P Crystals ROHS
CRYSTAL, 25M, 18PF CL, 3.2X2.5MM SMT; Frequency Nom: 25MHz; Crystal Case: SMD, 3.2mm x 2.5mm; Frequency Stability + / -: 50ppm; Load Capacitance: 18pF; Frequency Tolerance + / -: 20ppm; Product Range: ABM8 Series; Operating Te