Abracon ABM3B-25.000MHZ-B2-T
Seam Seal Crystal Ceramic, 25.000Mhz, 18Pf, 20Ppm-20+70C, 5 X 3.2 X 1 Rohs Compliant: Yes
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ABM3B-25.000MHZ-B2-T.
Inventory History
3 month trend:
-11.13%
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.60
Related Parts
Crystal, Ceramic, 25.000Mhz, 18Pf, 20Ppm -20+70C, 3.2 X 2.5 X .7Mm Rohs Compliant: Yes
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 4-Pin CSMD T/R
ECS InternationalECS-250-18-5PX-JEM-TR
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 30Ohm 2-Pin HC-49/USX SMD T/R
CTS Components445C25D24M00000
Crystal 24MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm Automotive 2-Pin SMD T/R
CTS Components445C25D27M00000
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 27MHz Nom
Descriptions
Descriptions of Abracon ABM3B-25.000MHZ-B2-T provided by its distributors.
Crystal 25MHz ±20ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 4-Pin CSMD T/R
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD / 25 MHz ±20ppm Crystal 18pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
ABM3B Series 25 MHz ±20 ppm 18 pF -20 to +70 °C Surface Mount Ceramic Crystal
CRYSTAL, 25M, 18PF CL, 5X3.2 SMT; Frequency Nom: 25MHz; Crystal Case: SMD, 5mm x 3.2mm; Frequency Stability + / -: 50ppm; Load Capacitance: 18pF; Frequency Tolerance + / -: 20ppm; Product Range: ABM3B Series; Operating Temperature Min: -20°C; Operating Temperature Max: 70°C; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Accuracy: ± 20ppm; Crystal Mounting Type: SMD; Frequency: 25MHz; Frequency Stability: ± 20ppm; No. of Pins: 4Pins; Operating Temperature Range: -20°C to +70°C; Output Frequency: 25MHz