Abracon ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T
Crystal 9.8304MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 2-Pin CSMD T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Abracon ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T.
IHS
Datasheet4 pages6 years ago
JRH Electronics
Sager Electronics
X-ON
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2014-08-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Related Parts
Crystal 9.8304MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 120Ohm 2-Pin Mini-CSMD T/R
Crystal 10MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 100Ohm 4-Pin SMD T/R
Crystal 10MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 80Ohm 4-Pin SMD T/R
Crystal, Microprocessor, 9.8304 MHz, SMD, 11.4mm x 4.7mm x 3.3mm, 30 ppm, 18 pF, 30 ppm, ABLS2
Crystal 9.8304MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 60Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
Crystal 9.8304MHz ±30ppm (Tol) ±30ppm (Stability) 18pF FUND 80Ohm 2-Pin DIP HC-49/S Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions of Abracon ABM2-9.8304MHZ-D4Y-T provided by its distributors.
Crystals SMD Ceramic Glass Seal Crystal 8.0 x 4.5 x 1.8mm, 9.8304MHZ, 18pF, 30ppm @ 25C, 30ppm -40+85C Industrial Temp.,
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 9.8304MHz Nom